5 ابزار موثر و رایگان برای پیدا کردن کلمه کلیدی مناسب محتوای سایت

پیدا کردن کلمه کلیدی مناسب محتوا، یکی از مهم ترین مواردی است که باید برای تولید محتوا و بهینه سازی وب سایت انجام دهید. یک اشتباه رایج بسیاری از وبمستران در تولید محتوا این است که آن ها یک محتوا را تولید می کنند و پس از آن به دنبال کلمه کلیدی مناسب برای آن مقاله می گردند! شما ابتدا باید یک کلمه کلیدی مناسب و مرتبط با حوزه کاری خود پیدا کنید و سپس یک مقاله و محتوا را با تمرکز بر روی کلمه کلیدی انتخاب شده، تولید کنید.

برای این که از گوگل امتیاز خوبی دریافت کنید و وب سایت شما در نتایج اولیه گوگل نمایش داده شود، باید مطالب و محتواهایی مرتبط با حوزه کاری خود منتشر کنید و همچنین همه اصول سئو را نیز در آن ها رعایت کنید. برای این کار شما نیاز دارید که برای هر صفحه کلمه کلیدی مناسبی انتخاب کنید. در این پست قصد داریم شما رو در پیدا کردن کلمه کلیدی مناسب برای تولید محتوا و مقاله های سایتتون راهنمایی کنیم.

 

از خود نتایج گوگل برای پیدا کردن کلمه کلیدی استفاده کنید!

 

استفاده از گوگل برای پیدا کردن کلمه کلیدی

احتمالا ساده ترین و سریع ترین راه برای پیدا کردن کلمه کلیدی مناسب محتوای شما، استفاده از نتایج گوگل است. شما هر جستجویی که در گوگل بکنید در پایین صفحه جستجوهای مرتبطی نشان داده می شود که می توانید از آن ها برای انتخاب کلمه کلیدی و حتی عنوان مطلب خود استفاده کنید.

 

Google Trends

 

استفاده از google trends برای یافتن کلمه کلیدی

گوگل ترندز، کاربردی ترین ابزاری است که برای تولید محتوا می توانید از آن استفاده کنید. از قابلیت های فوق العاده گوگل ترندز می توان به امکان مقایسه بین چند کلمه، نمایش محبوبیت نتایج در بازه زمانی دلخواه، نمایش محبوبیت نتایح در شهرهای مختلف، کلمات کلیدی مرتبط و امکان جستجو در دسته بندی های مختلف، اشاره کرد.

در بخش کلمه های کلیدی مرتبط، شما 2 گزینه Top و Rising دارید.

  • با انتخاب Top کلمه های کلیدی نمایش داده می شوند که به طور کلی در این زمینه محبوب هستند و زیاد جستجو می شوند ولی در بخش Rising کلمه هایی نمایش داده می شوند که در چند هفته اخیر محبوب بوده اند و یا به اصطلاح Trend شده اند.

Übersuggest

 

پیدا کردن کلمه کلیدی با uber suggest

وبسایت Ubersuggest به شما این امکان را می دهد که با جستجوی کلمه کلیدی موردنظر خود، جستجو های مرتبط با آن را ببینید. کار با این سایت بسیار ساده است و برای پیدا کردن کلمه کلیدی مرتبط، تنها کافیست که کلمه کلیدی مورد نظر خود را وارد کنید.

  • متاسفانه ایران در کشور های انتخابی این وب سایت وحود ندارد، اما شما می توانید از همان زبان English استفاده کنید.

 

Keywordtool.io

 

یافتن کلمه کلیدی با keywordtool.io

خوشبختانه این وبسایت از زبان فارسی پشتیبانی می کند! شما می توانید به راحتی با انتخاب زبان فارسی یا افغانی به کلمات کلیدی مرتبط با جستجوی خود دسترسی داشته باشید.

 

KWFinder

 

پیداکردن کلمه کلیدی با kwfinder

از ویژگی های مثبت و منحصر به فرد این وبسایت می توان به Keyword SEO Difficulty اشاره کرد که با استفاده از آن می توانید ببینید که رقابت برای این کلمه کلیدی چگونه است. هر چه عددی که برای هر کلمه دریافت می کنید به 100 نزدیک تر باشد، رقابت بر سر آن کلمه کلیدی داغ تر و نتیجه گرفتن در آن سخت تر می باشد. پیشنهاد تیم پرتقالی ها این است که اگر عدد دریافتی شما بالای 45 بود، سعی کنید که کلمات دیگری را امتحان کنید، چون حتی اگر شما در این کلمات نتیجه بگیرید، این امر موقتی است و نتیجه گرفتن دائمی در این کلمات نیازمند تلاش و صرف وقت فراوانی می باشد.

  • متاسفانه این وبسایت نیز از زبان فارسی پشتیبانی نمی کند اما شما می توانید از حالت پیش فرض آن و بدون اننخاب زبان خاصی استفاده کنید.
  • این وب سایت خدمات خود را به صورت رایگان عرضه می کند، فقط کافیست که در آن عضو شوید.

 

Semrush

 

استفاده از semrush

وبسایت Semrush خدمات خود را به صورت پولی عرضه می کند، اما شما می توانید با ثبت نام در این سایت، تا 10 جستحوی رایگان داشته باشید. پس از آن نیز می توانید با ساخت اکانت های بیشتر جستجو های دیگری نیز داشته باشید.

  • از قابلیت های این وبسایت می توان به امکان مقایسه نتایج در کشور ها و شهر های مختلف، کلمات کلیدی مرتبط و نمایش بهترین محتوا های این کلمه کلیدی، اشاره کرد.
  • اگر وبسایت چند زبانه دارید و یا اگر می خواهید در کلمه های کلیدی انگلیسی هم رتبه بگیرید، این سایت بهترین انتخاب برای پیدا کردن کلمه کلیدی است.

 

نیما فرجی
نیما فرجی
به نظر من آموزش بهترین روش برای تبدیل کردن دنیا به جای بهتری برای زندگی هست برای همین یاد میگیرم و هر چی یاد گرفتم رو به بقیه یاد میدم!
اطلاع‌رسانی ایمیل
خبرم کن
guest
0 دیدگاه
نظر لحظه ای
مشاهده همه نظرات
ورود