آموزش ارسال خودکار پست های وبسایت به شبکه های اجتماعی با IFTTT

ارسال خودکار مطالب با ifttt

IFTTT ابزار آنلاینی است که شما با استفاده از آن می توانید پست ها و مطالب وبسایت وردپرسی خود را به صورت خودکار به شبکه های اجتماعی ارسال کنید.

با استفاده روز افزون کاربران از شبکه های اجتماعی، این رسانه ها تبدیل به مکانی فوق العاده مهم و تاثیر گذار برای تبلیغ کسب و کارهای اینترنتی و جذب مخاطب شده اند. اگر تا به حال ازاین شبکه های اجتماعی برای کسب و کارتان استفاده کرده باشید، حتما متوجه سختی کار شده اید. این قضیه وقتی بیشتر نمود پیدا می کند که شما بخواهید یک مطلب را در چندین شبکه اجتماعی پست کنید.

با استفاده از ابزار آنلاین IFTTT، شما می توانید به راحتی وبسایت وردپرسی خود را به شبکه های اجتماعی تان متصل کنید و تعیین می کنید که از این به بعد هر مطلبی که در وبسایت قرار داده می شود، در شبکه های اجتماعی هم پست شود، با استفاده از آن می توانید برای ارسال خودکار مطالب سایت به شبکه اجتماعی موردنظر خود اقدام کنید.

سرویس IFTTT مخفف عبارت If This Then That می باشد و در واقع به عنوان یک واسطه بین شبکه های اجتماعی و پلتفرم های آنلاین کار می کند و به هدف تسریع در انجام کارها و اطلاع رسانی موارد مهم و ضروری به کاربر می باشد. برای مثال شما می توانید تعیین کنید که هر موقع مطلبی را در شبکه اجتماعی Linkedin منتشر کردید، این مطلب در Facebook شما نیز منتشر شود.

در این پست قصد داریم نحوه استفاده از این سرویس بی نظیر و قابلیت های آن را به شما آموزش دهیم.

ارسال پست های وبسایت با ifttt

در سایت IFTTT حساب کاربری ایجاد کنید

پس از وارد شدن به وبسایت IFTTT در این سایت ثبت نام کنید. همچنین می توانید به سادگی با حساب گوگل و یا فیس بوک خود نیز وارد شوید.

یک Applet جدید ایجاد کنید

 

ساخت applet جدید در iftttt

همانند تصویر بالا در صفحه اصلی بر روی My Applets کلیک کرده و سپس New Applet را انتخاب کنید

سرویسی که می خواهید از آن مطالب اشتراک داده شود را انتخاب کنید

 

انتخاب سرویس iftttt

در این بخش با کلیک بر روی This+ می توانید پلتفرمی که می خواهید از آن مطالب در شبکه اجتماعی دیگر به اشتراک گذاشته شود را انتخاب کنید. در این جا ما می خواهیم مطالب وبسایت وردپرسی در شبکه های اجتماعی دیگر مثل فیس بوک به اشتراک گذاشته شود و برای ارسال خودکار مطالب آن اقدام شود، پس در این بخش باید وردپرس را انتخاب کنیم.

وبسایت وردپرسی خود را Connect کنید.

 

اتصال وبسایت به ifttt

در این قسمت شما باید آدرس وبسایت، نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد کنید و بر روی Connect کلیک کنید. IFTTT اطلاعات شما را ذخیره می کند و برای ارسال خودکار مطالب به سایت شما متصل می شود.

گزینه Trigger دلخواه خود را برای ارسال خودکار مطالب انتخاب کنید

انتخاب نوع trigger برای ارسال خودکار مطالب

 

در این بخش شما 2 گزینه برای انتخاب دارید:

  • با انتخاب Any new post، شما هر نوع مطلب جدیدی که در وبسایت خود انتشار دهید، در شبکه اجتماعی انتخابی شما نیز منتشر می شود.
  • با انتخاب New post with tag or category، می توانید یک سری Tag و یا Category انتخاب کنید تا فقط وقتی مطلبی با آن Tag یا Category در وبسایت شما منتشر شد، در شبکه اجتماعی نیز برای ارسال خودکار مطالب اقدام شود.

 

شبکه اجتماعی که می خواهید مطالب از سایت شما در آن منتشر شود را انتخاب کنید

 

انتخاب شبکه اجتماعی برای ارسال خودکار مطالب

حالا که وردپرس خود را متصل کرده اید، باید با کلیک بر روی That+ شبکه اجتماعی که می خواهید مطالب وبسایت وردپرسی شما در آن منتشر شود را انتخاب کنید. این عملیات همانند مرحله قبلی است و فقط باید نام شبکه اجتماعی مورد نظر خود را وارد کرده و آن را انتخاب کنید. ما در این بخش شبکه اجتماعی Facebook را انتخاب می کنیم.

 

گزینه Trigger دلخواه خود را برای این شبکه اجتماعی انتخاب کنید.

 

انتخاب trigger برای شبکه های اجتماعی

حالا شما 3 گزینه برای مطلبی که در فیسبوک منتشر خواهد شد دارید:

  • با انتخاب Create a Status، پستی که در فیسبوک منتشر خواهد شد، به صورت یک آپدیت یا Status خواهد بود.
  • گزینه پیشنهادی تیم پرتقالی ها یا همان Create a link post پستی را منتشر می کند که در آن لینک مطلب شما قرار دارد.
  • با انتخاب Upload a photo from url، یک عکس از لینک شما انتخاب می شود و به صورت آلبوم منتشر می شود.

 

پستی که در این شبکه اجتماعی منتشر می شود را ویرایش کنید

 

ویرایش پست برای ارسال در شبکه های اجتماعی

در این بخش باید مشخص کنید مطلبی که می خواهید در این شبکه اجتماعی منتشر شود، دارای چه ویژگی و بخش هایی باشد.

در بخش Link URL باید Post Url را انتخاب کنید و در بخش Message هم باید متنی را که می خواهید همراه لینک مطلب سایت شما منتشر شود را تعیین کنید.

 

پایان ارسال خودکار مطالب با ifttt

بعد از انجام دادن این بخش کار تمام است! شما با موفقیت توانسته اید وبسایت وردپرسی خودتان را به شبکه اجتماعی موردنظر خود متصل کنید و از این به بعد هر پستی که در وبسایت خود منتشر کنید، در صفحه اجتماعی شما نیز منتشر می شود. اگر می خواهید که وبسایت خود را به شبکه های اجتماعی دیگر نیز متصل کنید، که توصیه ما نیز همین است، روند کار دقیقا شبیه به مراحل توضیح داده شده است و فقط باید همین کار را برای آن شبکه های اجتماعی تکرار کنید.

نیما فرجی
نیما فرجی
به نظر من آموزش بهترین روش برای تبدیل کردن دنیا به جای بهتری برای زندگی هست برای همین یاد میگیرم و هر چی یاد گرفتم رو به بقیه یاد میدم!
اطلاع‌رسانی ایمیل
خبرم کن
guest

3 دیدگاه
نظر لحظه ای
مشاهده همه نظرات
ورود
از این به بعد در آکادمی راست‌کلیک منتظرتان هستیم😍
به راست‌کلیک سر بزنید!
close-image