آموزش نحوه درخواست ایندکس سریع مطالب وردپرس به گوگل

ایندکس سریع مطالب با گوگل وبمستر

ایندکس سریع مطالب و نمایش دادن پست های شما در گوگل یکی از بهترین راهکار های تبلیغاتی در سایت است. بسیاری از کسانی که به تازگی یک کسب و کار اینترنتی را آغاز کرده اند، تصور می کنند که باید با صرف هزینه و تبلیغات زیاد، ترافیک وبسایت خود را افزایش دهند و مخاطبان خود را جذب کنند. با این که این نوع تبلیغات به نوع خود درست و موثر است اما بهترین نوع تبلیغ وبسایت از طریق گوگل است. در واقع اگر سایت شما در نتایج گوگل باشد، شما خود به خود فرآیند جذب مخاطب را انجام داده اید و مخاطب هدف شما خودش سایت شما را پیدا می کند و در نتیجه سرمایه گذاری روی موتور های جستجو، بهترین نوع تبلیغات است.

در این پست قصد داریم به شما سریع ترین راه برای نتیجه گرفتن و ایندکس سریع مطالب در گوگل، به طوری که در عرض چند ساعت در نتایج گوگل باشید را به شما آموزش دهیم.

ایندکس سریع مطالب در گوگل چگونه صورت می گیرد؟

ایندکس سریع مطالب در گوگل

 

پیش از هر صحبتی درباره نحوه درخواست ایندکس مطالب به گوگل، لازم است شما را با نحوه ایندکس شدن مطالب وبسایت ها، توسط ربات ها و یا Crawler های گوگل آشنا کنیم. فرآیند ایندکس شدن مطالب در گوگل به این نحو است که گوگل از یک سری ربات های خزنده و یا به اصطلاح Crawler هایی استفاده می کند که این ربات های خزنده دقیقا مانند یک بازدیدکننده به وبسایت شما سر می زنند و تمامی لینک ها و صفحات سایت شما را بررسی می کنند و به این ترتیب همه صفحات سایت شما را در گوگل ایندکس و یا قرار داده می شود. به کلیه این فرآیند Crawling و یا کراول کردن توسط ربات های خزنده گوگل گفته می شود.

این ربات ها بسته به محبوبیت سایت شما چندین بار به سایت شما سر می زنند و عواملی مانند کلمه کلیدی، لینک های داخلی و خارجی، توضیحات متا و… به سایت شما با الگوریتمی که دارد یک امتیاز می دهد که در واقع با این امتیاز است که رتبه نهایی شما را در نتایج گوگل مشخص می کند.

شما برای افزایش ترافیک وب سایت خود باید کاری کنید که تعداد دفعاتی که ربات های خزنده گوگل به سایت شما سر می زنند بیشتر و بیشتر شود تا به این ترتیب رتبه شما در نتایج گوگل نیز بهتر شود. برای این کار شما باید موارد زیر را اجرا کنید.

  • به روز رسانی دائمی و مرتب مطالب سایت
  • استفاده از تصاویر جذاب و ویدیو در تولید محتوا
  • بالابردن کیفیت محتوا و لینک دهی داخلی مطالب
  • لینک سازی خارجی

شروع کار با ابزار Fetch As Google در گوگل وبمستر

اگر می خواهید سریعا در نتایج گوگل ظاهر شوید و مطالب شما سریعا در گوگل ایندکس شوند، بدون شک بهترین ابزار شما، Fetch As Google در گوگل وبمستر خواهد بود. برای استفاده از این ابزار فوق العاده گوگل، وارد پنل خود در گوگل وبمستر شوید و همانند تصویر زیر در محیط سمت چپ آن در زیر برگ Crawl باید Fetch As Google را انتخاب کنید.

پس از انجام دادن مرحله بالا، با وارد کردن آدرس صفحه ای که می خواهید ایندکس شود، به ربات های خزنده گوگل درخواست می دهید که این صفحه را سریعا بررسی کنند. برای این کار کافیست که لینک آن صفحه را وارد کرده و بر روی Fetch کلیک کنید.

  • با کلیک بر روی Fetch And Render ، گوگل یک نمونه از صفحه درخواستی شما را در پایان به شما نمایش می دهد.

 

ایندکس سریع مطالب

پس از این مرحله، باید چند لحظه صبر کنید تا در محیط Status، پیام Request Indexing ظاهر شود. سپس همانند تصویر زیر بر روی آن کلیک کنید.

 

درخواست ایندکس سریع مطالب به گوگل - پرتقالی ها

 

در مرحله بعد، پیام تصویر زیر ظاهر می شود. پس از اینکه ثابت کردید که ربات نیستید! شما 2 گزینه دارید:

  1. با کلیک بر روی Crawl only this URL ربات های گوگل فقط این مطلب انتخابی شما را بررسی می کنند و کاری با لینک هایی که در آن مطلب وجود دارند، نخواهند داشت.
  2. با انتخاب Crawl this URL and its direct links ربات های گوگل علاوه بر صفحه درخواستی شما، همه صفحاتی که در آن صفحه لینک شده اند را نیز برای نمایش مطالب در گوگل بررسی خواهد کرد.

 

 

ایندکس شدن سریع مطالب وردپرس با گوگل وبمستر

با کلیک بر روی Go، شما توانسته اید با موفقیت مطلب خود را به گوگل معرفی کنید و در کمتر از چند ساعت این مطلب شما در گوگل نمایش داده خواهد شد.

باید توجه داشته باشید که شما هر ماه فقط می توانید 500 بار از دستور Fetch As Google برای ایندکس سریع مطالب استفاده کنید و پس از آن تا ماه بعدی امکان استفاده از آن را نخواهید داشت.
نیما فرجی
نیما فرجی
به نظر من آموزش بهترین روش برای تبدیل کردن دنیا به جای بهتری برای زندگی هست برای همین یاد میگیرم و هر چی یاد گرفتم رو به بقیه یاد میدم!
اطلاع‌رسانی ایمیل
خبرم کن
guest
0 دیدگاه
نظر لحظه ای
مشاهده همه نظرات
ورود