طراحی قسمت اخبار سایت در فتوشاپ

طراحی قسمت اخبار سایت در فتوشاپ

قسمت ششم آموزش پروژه محور فتوشاپ

اگر مشکلی در دیدن ویدیوی بالا دارید، روی دکمه زیر کلیک کنید.
برای دیدن ویدیو در آپارات اینجا کلیک کنید...
خلاصه آموزش
دریافت رایگان فایل های آموزش + خلاصه دوره در قالب یک فایل PDF

فایل های دوره شامل تمام تصاویر، آیکون ها و رنگ های استفاده شده در طرح می باشد و همچنین خلاصه دوره نیز چکیده خوبی از هر آنچه در این دوره به آن پرداخته شده است می باشد که می توانید آنها را با لینک مستقیم و البته کاملا رایگان دریافت کنید

دریافت فایل های آموزشی و خلاصه دوره

سلام و درود دوباره خدمت همه کاربران محترم وبسایت پرتقالی ها.

در این بخش قصد داریم شما را با ابزار های مورد نیاز برای طراحی بخش آموزش های سایت در فتوشاپ آشنا کنیم و به صورت گام به گام کاربرد آن ها را به شما آموزش دهیم.

 

آموزش ابزار Rectangle Tool در فتوشاپ

آموزش ابزار Rectangle Tool در طراحی بدنه سایت در فتوشاپ

از Rectangle Tool برای ایجاد شکل های مستطیلی و یا انواع دیگر اشکال مستطیلی استفاده می کنیم. برای دسترسی به این ابزار همانند تصویر روبرو از نوار ابزار سمت چپ، آن را انتخاب کنید.

انواع اشکالی که می توانید با این ابزار ایجاد کنید، Rectangle Tools (ابزار مستطیل) ، Rounded Rectangle Tool (ابزار مستطیل گوشه گرد)، Ellipse Tool (ابزار بیضی)، Polygon Tool (ابزار چند ضلعی) ، Line Tool (ابزار خط راست) و Custom Shape Tool (ابزار شکل دلخواه) می باشند.

معمولا کاری که بعد از انتخاب ابزار Rectangle انجام می دهیم، انتخاب رنگ برای آن است. برای این کار همانند شکل زیر با کلیک بر روی قسمت Fill می توانید رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

انتخاب رنگ برای ابزار Rectangle

 

چگونه سایز شکلی که کشیده ایم را تغییر دهیم؟

اگر شکل ابتدایی خود را کشیدید و خواستید سایز آن را به دلخواه تغییر دهید، باید همانند تصویر زیر از بالای صفحه ابعاد مورد نظر خود را به پیکسل وارد کنید.

تغییر سایز در طراحی بخش آموزش های سایت در فتوشاپ

 

نحوه ایجاد یک مربع با ابزار Rectangle Tool:

برای ایجاد یک مربع با ابزار Rectangle Tool کافیست مطابق شکل زیر هنگامی که می خواهید شکل را رسم کنید کلید Shift را نیز همزمان نگه دارید، با این کار به جای مستطیل، شکلی که رسم می کنید، یک مربع خواهد بود.

نحوه رسم مربع با ابزار Rectangle Tool

اطلاع‌رسانی ایمیل
خبرم کن
guest

2 دیدگاه
نظر لحظه ای
مشاهده همه نظرات
ورود
از این به بعد در آکادمی راست‌کلیک منتظرتان هستیم😍
به راست‌کلیک سر بزنید!
close-image