طراحی Footer سایت در فتوشاپ

طراحی Footer سایت در فتوشاپ

قسمت هفتم آموزش پروژه محور فتوشاپ

اگر مشکلی در دیدن ویدیوی بالا دارید، روی دکمه زیر کلیک کنید.
برای دیدن ویدیو در آپارات اینجا کلیک کنید...
خلاصه آموزش
دریافت رایگان فایل های آموزش + خلاصه دوره در قالب یک فایل PDF

فایل های دوره شامل تمام تصاویر، آیکون ها و رنگ های استفاده شده در طرح می باشد و همچنین خلاصه دوره نیز چکیده خوبی از هر آنچه در این دوره به آن پرداخته شده است می باشد که می توانید آنها را با لینک مستقیم و البته کاملا رایگان دریافت کنید

دریافت فایل های آموزشی و خلاصه دوره

سلام و درود دوباره خدمت همه کاربران محترم وبسایت پرتقالی ها.

در این بخش قصد داریم شما را با ابزار های مورد نیاز برای طراحی فوتر سایت در فتوشاپ آشنا کنیم و به صورت گام به گام کاربرد آن ها را به شما آموزش دهیم.

 

آموزش ابزار Crop:

ابزار Crop در فتوشاپ

ابزار Crop را می توانید مثل تصویر بالا از سمت چپ انتخاب کنید و یا می توانید با کلید میانبر C از روی کیبرد به آن دسترسی داشته باشید. با ابزار Crop می توانید به هر اندازه ای که بخواهید تصویر را ببرید، بچرخانید و یا حتی تصویر خود را بزرگ تر کنید و سپس با زدن دکمه Apply تغییرات را اعمال کنید.

 

آموزش ابزار Rectangle Tool در فتوشاپ

آموزش ابزار Rectangle Tool در طراحی بدنه سایت در فتوشاپ

از Rectangle Tool برای ایجاد شکل های مستطیلی و یا انواع دیگر اشکال مستطیلی استفاده می کنیم. برای دسترسی به این ابزار همانند تصویر روبرو از نوار ابزار سمت چپ، آن را انتخاب کنید.

انواع اشکالی که می توانید با این ابزار ایجاد کنید، Rectangle Tools (ابزار مستطیل) ، Rounded Rectangle Tool (ابزار مستطیل گوشه گرد)، Ellipse Tool (ابزار بیضی)، Polygon Tool (ابزار چند ضلعی) ، Line Tool (ابزار خط راست) و Custom Shape Tool (ابزار شکل دلخواه) می باشند.

معمولا کاری که بعد از انتخاب ابزار Rectangle انجام می دهیم، انتخاب رنگ برای آن است. برای این کار همانند شکل زیر با کلیک بر روی قسمت Fill می توانید رنگ مورد نظر خود را برای طراحی فوتر سایت در فتوشاپ انتخاب کنید.

انتخاب رنگ برای ابزار Rectangle

 

نحوه ایجاد یک مربع با ابزار Rectangle Tool:

برای ایجاد یک مربع با ابزار Rectangle Tool کافیست مطابق شکل زیر هنگامی که می خواهید شکل را رسم کنید کلید Shift را نیز همزمان نگه دارید، با این کار به جای مستطیل، شکلی که رسم می کنید، یک مربع خواهد بود.

نحوه رسم مربع با ابزار Rectangle Tool

 

آموزش ابزار Ellipse Tool در طراحی فوتر سایت در فتوشاپ

آموزش ابزار Ellipse Tool در فتوشاپ:

از ابزار Ellipse Tool در فتوشاپ برای رسم شکل های دایره و یا بیضی استفاده می شود. برای انتخاب این ابزار، همانند تصویر روبرو از نوارابزار سمت چپ می توانید آن را انتخاب کنید.

پس از انتخاب این ابزار، در پنجره ای مشابه شکل زیر، شما باید قطر عمودی و افقی این بیضی را وارد کنید که برای این که شکل شما یک دایره باشد، باید این دو مقدار با هم برابر باشند.

وارد کردن مقدار قطر برای ابزار Ellipse Tool

 

اطلاع‌رسانی ایمیل
خبرم کن
guest

16 دیدگاه
نظر لحظه ای
مشاهده همه نظرات
ورود
از این به بعد در آکادمی راست‌کلیک منتظرتان هستیم😍
به راست‌کلیک سر بزنید!
close-image