سلام فتوشاپ! آشنایی با محیط فتوشاپ

سلام فتوشاپ! آشنایی با محیط فتوشاپ

قسمت دوم آموزش پروژه محور فتوشاپ

اگر مشکلی در دیدن ویدیوی بالا دارید، روی دکمه زیر کلیک کنید.
برای دیدن ویدیو در آپارات اینجا کلیک کنید...
خلاصه آموزش
دریافت رایگان فایل های آموزش + خلاصه دوره در قالب یک فایل PDF

فایل های دوره شامل تمام تصاویر، آیکون ها و رنگ های استفاده شده در طرح می باشد و همچنین خلاصه دوره نیز چکیده خوبی از هر آنچه در این دوره به آن پرداخته شده است می باشد که می توانید آنها را با لینک مستقیم و البته کاملا رایگان دریافت کنید

دریافت فایل های آموزشی و خلاصه دوره

سلام و درود دوباره خدمت همه کاربران محترم وبسایت پرتقالی ها.

در این بخش آموزشی قصد داریم به شما ابزار های مورد نیاز برای طراحی وب سایت در فتوشاپ رو آموزش بدیم و به صورت عملی و پروژه محور شما رو گام به گام با کارکرد دقیق آن ها آشنا کنیم.

این آموزش صرفا برای افرادیست که هیچ آشنایی قبلی با فتوشاپ ندارند و سعی داریم به صورت مقدماتی و پایه ای به معرفی ابزار های فتوشاپ برای طراحی وب بپردازیم.

WorkSpace و محیط اصلی نرم افزار فتوشاپ:

workspace و محیط اصلی ابزار های فتوشاپ

تیم پرتقالی ها به کسانی که در فتوشاپ مبتدی هستند، پیشنهاد می کند که فعلا محیط Adjustments و Styles را از محیط WorkSpace حذف کنند. اگر بعدا به آن ها نیاز داشتید می توانید از تب Windows دوباره به محیط WorkSpace برگردانید.

 

ابزار Zoom:

معرفی ابزار زوم - ابزار Zoom در فتوشاپ

همانند تصویر بالا می توانید ابزار Zoom رو فعال کنید و کلید Hotkey و میانبری که برای آن تعریف شده است، کلید Z از روی کیبرد است و با نگه داشتن آن و بالا رفتن موس، تصویر Zoom In خواهد شد و با پایین رفتن، Zoom Out می شود.

 

ابزار hand در فتوشاپ

ابزار Hand:

همانطور که می بینید از زبانه سمت چپ و محیط ابزار های فتوشاپ می توانید ابزار Hand رو انتخاب کنید. راه دیگر برای انتخاب آن، استفاده از کلید میانبر Space بر روی کیبرد است که با درگ و دراپ کردن با موس می توانید در تصویر جابجا شوید.

 

 

ابزار Crop:

ابزار Crop در فتوشاپ

ابزار Crop را می توانید مثل تصویر بالا از سمت چپ انتخاب کنید و یا می توانید با کلید میانبر C از روی کیبرد به آن دسترسی داشته باشید. با ابزار Crop می توانید به هر اندازه ای که بخواهید تصویر را ببرید، بچرخانید و یا حتی تصویر خود را بزرگ تر کنید و سپس با زدن دکمه Apply تغییرات را اعمال کنید.

 

ابزار EyeDropper:

ابزار EyeDropper در فتوشاپ

با استفاده از ابزار EyeDropper می توانیم رنگ هر نقطه ای از هر تصویری که بخواهیم را به دست بیاوریم و آن را ذخیره کنیم و از آن رنگ استفاده کنیم. همانند تصویر بالا از زبانه سمت چپ، ابزار EyeDropper در دسترس است.

اطلاع‌رسانی ایمیل
خبرم کن
guest

14 دیدگاه
نظر لحظه ای
مشاهده همه نظرات
ورود
از این به بعد در آکادمی راست‌کلیک منتظرتان هستیم😍
به راست‌کلیک سر بزنید!
close-image