فتوشاپ در مقابل ایلوستریتور (Ps vs Ai)

فتوشاپ در مقابل ایلوستریتور (Ps vs Ai)

فتوشاپ و ایلوستریتور چه فرق هایی با هم دارند و هر کدوم به چه درد می خورن؟

اگر مشکلی در دیدن ویدیوی بالا دارید، روی دکمه زیر کلیک کنید.
برای دیدن ویدیو در آپارات اینجا کلیک کنید...
خلاصه آموزش

تو این آموزش قصد داریم تفاوت بین فتوشاپ و ایلوستریتور رو به شما یاد بدیم و کاربرد های این دو نرم افزار گرافیکی رو بگیم. همچنین عنوان دیگه این آموزش می تونست “تفاوت بین فایل های psd. و ai. یا eps.” باشه.

 

تفاوت بین دو نرم افزار فتوشاپ و ایلوستریتور

قبل از این که تفاوت بین دو نرم افزار فتوشاپ و ایلوستریتور رو بگیم، به تصویری که توسط نرم افزار فتوشاپ باز شده و تا جایی که امکانش بود زوم شده دقت کنید:

تفاوت بین دو نرم افزار فتوشاپ و ایلوستریتور

همونطور که توی تصویر بالا مشخص هست، اجزا تشکیل دهنده تصویر در نرم افزار فتوشاپ پیکسل ها هستند و این پیکسل ها هستند که تصویر شما رو ایجاد می کنند و شما هر کاری که با تصویر انجام میدید در واقع دارید رنگ این پیکسل ها رو تغییر میدید.

  • همونطور که مشخصه با زوم کردن روی تصویر کیفیت عکس کاهش پیدا می کنه.

حالا اگه همین تصویر رو با نرم افزار ایلوستریتور باز کنیم و تا جایی که میشه روی تصویر زوم کنیم با تصویر زیر روبرو خواهیم شد:

تفاوت فتوشاپ و ایلوستریتور

همونطور که تو تصویر بالا هم مشخصه، هر چقدر که توی تصویر زوم کنیم با پیکسلی مواجه نمیشیم و همچنین اصلا از کیفیت تصویر هم کم نمیشه!

در واقع تفاوت فتوشاپ و ایلوستریتور در همین جاست. فتوشاپ از قطعات خیلی ریزی به نام پیکسل برای نمایش تصاویر استفاده می کنه و گاری که ما می کنیم ادیت این پیکسل هاست، اما در نرم افزار ایلوستریتور ما با Vector ها سروکار داریم یعنی این نرم افزار از بردار ها و یک سری عملیات ریاضی برای نمایش تصاویر استفاده می کنه.

برای همین اکثرا از نرم افزار ایلوستریتور برای تصویر سازی استفاده می شه. حالا این تصویر سازی میتونه طراحی لوگو یا یه بروشور باشه.

اما در نرم افزار فتوشاپ تعداد خیلی زیادی پیکسل کنار هم قرار گرفتند و تصویری که می بینید رو ایجاد کردند و اکثرا از نرم افزار فتوشاپ برای ویرایش و ادیت تصاویر استفاده می شه.

 

بهتون پیشنهاد میکنیم که حتما ویدیو بالا رو ببینید!

اطلاع‌رسانی ایمیل
خبرم کن
guest

2 دیدگاه
نظر لحظه ای
مشاهده همه نظرات
ورود
از این به بعد در آکادمی راست‌کلیک منتظرتان هستیم😍
به راست‌کلیک سر بزنید!
close-image