مزایای داشتن سایت شخصی – چرا باید وبسایت شخصی داشته باشید؟

مزایای داشتن سایت شخصی

فرض کنید که شما در یک مصاحبه شغلی شرکت میکنید که خواهان بسیار زیادی داره و افراد بسیار زیادی مثل شما سعی دارند که به هر نحوی که شده کارفرما رو قانع کنند که اون ها رو استخدام کنه.

اما چه چیزی ممکنه باعث بشه که شما فردی متفاوت، جدی، با تجربه و مسئولیت پذیر در چشم کارفرما باشید؟

بذارید خلاصتون کنم! جواب این سوال رزومه شما نیست!

داشتن یک رزومه خوب که به صورت اصولی نوشته شده، عالیه! ولی اگه قرار باشه که شما تو چشم کارفرما و کسی که قراره شما رو استخدام کنه یه آدم متفاوت باشید، باید کاری فراتر از داشتن یک رزومه معمولی کنید.

نکته منفی دیگه این موضوع اینه که همون لحظه ای که شما رزومه تون رو برای کسی میفرستید، دیگه امکان ویرایش و آپدیت کردنش رو ندارید. به عبارت دیگه، رزومه ها استاتیک و ثابت هستند.

اینجا دقیقا جاییه که داشتن یک وب سایت شخصی میتونه به کمک شما بیاد.

وبسایت شخصی دقیقا چیزی مخالف رزومه است. هر نکته منفی که توی رزومه شما وجود داره به سادگی میتونه با داشتن یک وبسایت شخصی حل بشه.

تو این پست دقیقا قصد داریم به این موضوع بپردازیم و مزایای داشتن سایت شخصی رو بگیم و به این سوال پاسخ بدیم که چرا داشتن سایت شخصی در دنیای مدرن امروز جزو واجبات به شمار میاد.

 

مزایای داشتن سایت شخصی

مزایای داشتن وبسایت شخصی

نمونه یک سایت شخصی

مهم ترین مزیت داشتن یک سایت شخصی، اعتبار و شخصیتی است که این وبسایت به شما اضافه میکند.

همین که زمانی که اسم شما در گوگل سرچ میشه و نام شما در صدر نتایج گوگل ظاهر میشه باعث میشه که افراد به اعتبار شما پی ببرند و شما رو فردی مسئولیت پذیر، جدی و ماهر فرض کنند.

تو این پست با آوردن 5 دلیل، سعی داریم توضیح بدیم که چرا داشتن یه سایت شخصی امری مهم و ضروری در دنیای مدرن امروز است.

 

1. داشتن وبسایت شخصی اولین قدم برای برندسازی شخصی شماست!

امروزه با وجود رقابت های بسیار شدید در صنعت و با بالا رفتن تخصص های عمومی افراد، داشتن مهارت کافی به نظر نمیرسه.

همه ما، افرادی رو میشناسیم که شاید به اندازه مهارتشون درآمد ندارند. یا این که افرادی وجود دارند که بیشتر از چیزی که توش مهارت دارند، درآمد دارند. مهارت ها و تجربیات شما باید مانند محصولات یک کسب و کار معرفی بشوند و یا به نحوی برند باشند.

این که شما بتونید مهارت های خودتون رو در معرض دید دیگران قرار بدید اهمیت بیشتری نسبت به کسب اون مهارت خاص داره، شما اینطوری افراد رو راغب میکنید که با شما کار کنند.

برندسازی شخصی یعنی چی؟

برند سازی شخصی در وبسایت شخصی

برندسازی شخصی یا Personal Branding یکی از مواردیه که شما رو کاملا با دیگران متفاوت میکنه.

برندسازی شخصی به این معنیه که شما مهارت ها و تجربیات خودتون رو دقیقا مثل محصولات یک کسب و کار معرفی کنید و مهارت های شما به عنوان یک برند معرفی میشود.

به عبارت دیگه پرسنال برندینگ همون فرآیندیه که شما رو از دیگران کاملا متمایز میکنه و شما تبدیل به فردی برجسته در حوزه کاری خود میشوید.

برند شدن شخصی، شهرت، اعتبار، پیشرفت شغلی و اعتماد به نفس رو به دنبال خواهد داشت.

اما یکی از الزامات برندسازی شخصی، داشتن یک وبسایت شخصی است. این که شما محلی مخصوص به خودتون داشته باشید تا بتونید به نحو احسن و بدون هیچگونه محدودیت خاصی به پرسنال برندینگ خودتون بپردازید و مهارت های خودتون رو مثل برند یه محصول، به بقیه افراد معرفی کنید.

 

2. وبسایت بر خلاف رزومه، کاملا انعطاف پذیر و قابل تغییر است

یکی از ایراداتی که بر رزومه وارد هست، اینه که زمانی که شما رزومه خودتون رو به کارفرما و یا شرکای کاری خودتون بدید، دیگه کاری از شما ساخته نیست و دیگه نمیتونید اون رزومه رو تغییر بدید.

اما یکی از مزایای داشتن وبسایت شخصی اینه که هر موقع که دستاورد جدیدی داشته باشید، میتونید به راحتی به سایتتون و فهرست دستاوردها و تجربیاتتون اضافه کنید.

وقتی که پروژه ای رو تموم کردید، به راحتی به فهرست نمونه کارها یا پروژه های تموم شده توسط شما اضافه میکنید.

به این ترتیب دیگه نیازی به پرینت و یا ارسال رزومه به ایمیل افراد مختلف ندارید و تنها کاری که نیازه انجام بدید اینه که سایتتون رو آپدیت کنید و افراد مختلف هم میتونن با چک کردن مرتب سایت شما به دستاوردها و تجربیات جدید شما پی ببرند.

 

3. اکثر افراد وبسایت شخصی ندارند و این یک فرصته!

شما باید وبسایت شخصی داشته باشید، چون اکثر افراد و رقیب های شما وبسایت ندارند!

به افراد اطراف خودتون نگاه کنید و ببینید که چند نفر از اون ها برای خودشون یه سایت دارن؟

این که خیلی از افراد نسبت به این موضوع مهم بی خیال هستند یه فرصت بسیار مناسب رو در اختیار شما میذاره که حتما برای راه اندازی وبسایت شخصی خودتون اقدام کنید.

تا چند سال قبل فقط افراد خاص و طراحان گرافیک و عکاس ها سایت شخصی داشتند ولی امروزه شما افراد زیادی رو در حوزه های مختلف میتونید پیدا کنید که سایت شخصی خودشون رو دارند. این موضوع مخصوصا در خارج از ایران به شدت داره فراگیر میشه و اون ها به اهمیت این موضوع پی برده اند.

موفق شدن در دنیای مدرن امروز نیازمند شناس بودن و معرفی خودتون به بهترین نحو هست و داشتن وبسایت میتونه شما رو معرفی و کاملا متفاوت با دیگران کند. با این حال تعداد بسیار زیادی از افراد هنوز رزومه رو به چشم برگ برنده خودشون می بینند و این یک فرصت برای شماست!

 

4. با راه اندازی سایت، ناخواسته چند مهارت هم یاد میگیرید!

وقتی که تصمیم بگیرید که سایت شخصی خودتون رو راه اندازی کنید، با این کار و در طی مراحل راه اندازی سایت، به طور ناخواسته چند مهارت جدید و بسیار کاربردی هم یاد میگیرید!

راه اندازی وبسایت نیازمند یادگیری کار با سیستم های مدیریت محتوا (CMS ها) مثل وردپرس هست و یادگیری وردپرس یه مهارت فوق العاده کاربردی برای تقریبا همه زمینه های کاری هست.

دنیای امروز ما تقریبا داره به سمتی میره که همه زمینه کاری و کسب و کارها اینترنتی و آنلاین باشند و به این ترتیب همه کسب و کارها هم در قدم اول نیاز به یک سایت دارند.

پس یکی دیگر از مزایای داشتن سایت شخصی و یادگیری نحوه راه اندازی سایت میتونه این باشه که کارفرما شما و کسانی که میخوان با شما کار کنن حداقل میدونن که شما از دنیای وب سر در میارید و اطلاعاتی تو این زمینه دارید. پس حتی اگه دنبال کار هم نباشید این مهارت برای زندگی کاری شما بسیار مفید و کاربردی است.

پس اگه شما برای یه شغل خاص اپلای میکنید رزومه خودتون رو میفرستید، وقتی که کارفرما شما ببینه که شما یه سایت شخصی خودتون در رزومه اشاره کردید میتونه روی دانش وب شما هم حساب کنه و یه گزینه جذاب تر برای کسب اون شغل باشید.

 

5. معرفی خدمات و محصول های جدید فقط از طریق سایت امکان پذیر هست

معرفی خدمات از مزایای وبسایت شخصی

فرض کنید که شما به تازگی مهارت جدیدی رو آموخته اید که قصد دارید از این مهارت برای کسب درآمد بیشتر هم استفاده کنید و یا فرض کنید که کتاب یا مقاله جدیدی رو به تازگی نوشته اید، حالا اگر یک سایت شخصی نداشته باشید چطور میخواید این خدمت یا محصول یا کتاب جدید رو به مردم معرفی کنید؟

داشتن یه سایت شخصی بهتون کمک میکنه که هر گونه خدمت و محصول جدیدی رو که بخواین ارائه بدید رو به راحتی از این طریق به مردم و مخاطبان خودتون معرفی کنید. از دیگر مزایای داشتن سایت شخصی میشه به موارد زیر اشاره کرد:

  • داشتن یه سایت شخصی همچنین میتونه کمک کنه که شما کمپین های تبلیغاتی نیز برای محصولات و خدمات خود ایجاد کنید.
  • با داشتن سایت، میتونید با گرفتن ایمیل مخاطبان سایتتون، اون ها رو از محصولات و خدمات جدیدی که قصد دارید در آینده ایجاد کنید نیز مطلع کنید.

 

سایت شخصی خودتون رو همین امروز راه بیندازید!

اگه توضیحاتی که تو این پست دادیم برای شما قانع کننده بود و تصمیم گرفتید که وبسایت شخصی خودتون رو راه اندازی کنید، حتما آموزش چگونه یک سایت شخصی داشته باشیم رو ببینید.

خبر خوب دیگه اینه که ما توی وبسایت ایران بی، کار راه اندازی سایت شخصی رو برای شما بی نهایت راحت کرده ایم!
به این صورت که شما با نصب قالب بی و انتخاب یکی از دموهای آن، کار بسیار ساده ای برای بالا آوردن سایت شخصی خود دارید!

 

 

نیما فرجی
نیما فرجی
به نظر من آموزش بهترین روش برای تبدیل کردن دنیا به جای بهتری برای زندگی هست برای همین یاد میگیرم و هر چی یاد گرفتم رو به بقیه یاد میدم!
اطلاع‌رسانی ایمیل
خبرم کن
guest
0 دیدگاه
نظر لحظه ای
مشاهده همه نظرات
ورود